Technické normy | Diskuse | Seznam norem | Internetová prodejna
Logo - Ing. Jiří Hrazdil
 Dostupnost norem

zpět na seznam témat

Dostupnost norem

Od: Martin Huml
Datum: 13.04.2004 08:42:19
Předmět: Dostupnost norem
Vážený pane inženýre, mám dotaz, jakým způsobem jsou normy dostupné studentům. Je jasné, že firma si normy, které potřebuje ke svým účelům, ráda zakoupí, ale jak jsou na tom studenti, kteří do svých prací potřebují informace, sice pouze z částí, ale o to většího počtu norem. Myslím, že investovat cca 2000 Kč do ČSNI a MFČR na jednu práci je docela mnoho. Stačila by verze norem, která by nešla tisknout. Přeji hezký den. Martin Huml P.S. Vím, že toto neexistuje, spíš mě zajímá Váš názor a rada kam se obrátit s návrhem. (Myslím, že odpověď "ČSNI" mě neuspokojí.)
  • Od: Ing. Jiří Hrazdil
    Datum: 13.04.2004 21:25:00
    Předmět: Re: Dostupnost norem
    Vážený pane Humle, můj názor je takový, že informace jsou zboží. Zboží je za peníze, alespoň zatím. Myslím, že nikdo vám neposkytne zdarma něco jen proto, že jste student. Nedělá to ani takový lidumil jako je pan Gates. Jako student byste ovšem měl vědět, že zdrojem informací zdarma je knihovna, v tomto případě studovna Českého normalizačního institutu. Zde si můžete za velmi lidový poplatek zapůjčit technickou normu k prezenčnímu studiu a ušetřit tak mnoho peněz. Jako studentovi ČVUT vám snad víc říkat nemusím. Teď už je to jen na vás.