Technické normy | Diskuse | Seznam norem | Internetová prodejna
Logo - Ing. Jiří Hrazdil
 Výška podkrovní místnosti

zpět na seznam témat

Výška podkrovní místnosti

Od: Milan Kokl
Datum: 07.10.2004 14:20:24
Předmět: Výška podkrovní místnosti
Dobrý den,něco málo o tomto tématu bylo již napsáno,ale mám ještě další otázky.Stavím a stavební povolení bylo vydáno v 4/2004,výška podkrovní místnosti je v projektu 2,4m,bohužel mám již hotový krov a výška mezi kleštinami a betonem stropu miako je 2420,takže 2,4 není možné dodržet.Četl jsem,že vyšla novelizovaná norma ČSN 747301,kde je výška podkrovní místnosti 2,5m. jelikož projekt byl schválen před vydáním této normy,předpokládám,že i při kolaudaci bude platit stará norma a stará výška.Je tedy stará výška podkrovní místnosti 2,3m?? Co když po dokončení podlahy a stropu se dostanu na výšku 2,25m??Střecha je už před dokončením,mám nechat firmu střechu předělat? (i když si nedovedu představit jak by se tvářili a jak by to vůbec provedli).Děkuji
  • Od: Ing. Jiří Hrazdil
    Datum: 07.10.2004 14:54:48
    Předmět: Re: Výška podkrovní místnosti
    Dobrý den pane Kokle,<br /> na úvod sidovolím opravit to číslo normy, jedná se o ČSN 73 4301 Obytné budovy. Nejsem stavař, ale z logiky věci vyplývá, že stavba se musí posuzovat podle stavu technických norem ke dni vydání stavebního povolení, protože k tomuto dni musí být platná dokumentace. Jestliže dokončujete stavbu v období,kdy začíná platiti jiná norma, nemělo by se vás to vůbec týkat. Tento problém doporučuji konzultovat s projektantem stavby. Já nemohu dát žádné závazné vyjádření, protože vše záleží na úředníkovi stavebního úřadu. Ten je rozhodujícím činitelem při kolaudaci. Ale stavbu by měl posuzovat podle dokumntace, takže jestliže máte schválenou výšku místnosti 2,3 metru, měl by ji zkolaudovat bez problémů.