Technické normy | Diskuse | Seznam norem | Internetová prodejna
Logo - Ing. Jiří Hrazdil
 Výklenek x výstupek -norma k započítání do plochy bytu

zpět na seznam témat

Výklenek x výstupek -norma k započítání do plochy bytu

Od: Blanka
Datum: 05.11.2004 09:28:11
Předmět: Výklenek x výstupek -norma k započítání do plochy bytu
Dobrý den, <br /> prosím o zodpovězení jak to je, protože mi jde o výpočet nájmu, kdy nikdo, ba ani vedoucí stavebního odb. neví ,co se počítá.<br /> V bytě je okenní výklenek 90x 120 cm.Správní firma tvrdí, že to není výklenek, ale fasádní výstupek.Okenní výklenek že se neplatí v ploše nájmu bytu, zatímco fasádní výstupek ano.Ať tak , či onak, v obou případech by mě zajímala norma, která vysvětluje za jakou plochu okenního výstupku, nebo výklenku je nájemník povinen platit.Kde je nějaká norma co do počtu cm2 plochy?A je rozdíl v pojmu výstupek x výklenek podstatný pro výpočet plochy placené v nájmu?<br /> Děkuji za zodpovězení.<br /> Já mám někdy pocit, že jak správní firma, tak stavební odbor neví o čem mluví.<br /> Díky, Blanka
  • Od: Ing. Jiří Hrazdil
    Datum: 05.11.2004 10:58:24
    Předmět: Re: Výklenek x výstupek -norma k započítání do plochy bytu
    Dobrý den, prošel jsem technické normy, které řeší obytné budovy (ČSN 73 4301) a bohužel musím konstatovat, že jsem nenašel žádné ustanovení, které by se týkalo nějakých výklenků nebo výstupků. Prošel jsem i zákony vztahující se k nájmu a pronájmu a ani zde jsem nenalezl žádnou zmínku o rozlišování těchto ploch. Takže výsledekmého hledání je nula. Pokud ale někdo tvrdí,že je rozdíl mezi fasádním výstupkem a okenním výklenkem, ve vztahu k započítatelné loše místnosti, musí ty doložit příslušným dokumentem, jinak je to tvrzení proti tvrzení. Rozdíl mezi okenním výklenkem a fasádním výstupkem je ze stavebního hlediska zřejmý. Okenní výklenek je zeslabení obvodové zdi v místě osazení okna, ten se na fasádě nepromítne žádným způsobem, fasádní výstupek je prostor na osazení okna, výstupek z fasády při zachování tlouš´tky obvodové zdi.