Technické normy | Diskuse | Seznam norem | Internetová prodejna
Logo - Ing. Jiří Hrazdil
 otěruvzdornost

zpět na seznam témat

otěruvzdornost

Od: Pavel Petera
Datum: 21.03.2005 10:33:07
Předmět: otěruvzdornost
samozrejme, ze jsem zkousel nalezt heslo:polypropilen, ale ani v jednom ze 41 z odkazu, ktere byly nalezeny, tak nebyla ani zminka o oteruvzdornosti, v pripade zadani hesla:oteruvzdornost bylo nalezeno:ČSN EN 993-20 (726020) <br /> Zkušební metody pro žárovzdorné výrobky tvarové hutné - Část 20: Stanovení otěruvzdornosti při teplotě místnosti <br /> a<br /> ČSN 73 2582 (732582) <br /> Zkouška otěruvzdornosti povrchové úpravy stavebních konstrukcí <br /> ------<br /> coz je tedy docela malo, zkouska oteruvzdornosti pro plasty musi byt koncipovana nepatrne jinak, aby nedoslo k prekroceni kriticke teploty, kdy dochazi k odtavovani materialu a hloubka vybrouseneho povrchu by po provedeni zkousky nebyla objektivni, samozrejme, ze jsem hledal v univerzitni knihovne, ale sveho cile jsem nedosahl, navic vyjde-li nova norma, nedostane se hned do knihovny, jelikoz clovek muze byt omylny a muze nejake skutecnosti prehlednout, obracel jsem se na vas, pouze abych ziskal ujisteni, ze zadna vhodne pouitelna norma neexistuje a ze si musim na zaklade svych teoretickych znalosti zkoncipovat normu vlastni, dekuji za odpoved, Pavel Petera<br />
  • Od: Ing. Lenka Hrazdilová
    Datum: 23.03.2005 14:33:22
    Předmět: Re: otěruvzdornost
    Dobrý den,<br /> možná by vám pomohla norma ČSN EN ISO 1873-2 (64 3050), ta se týká přímo polypropylenu, případně nahlédněte do seznamu na skupinu norem 6406 (zadat toto čtyřčíslí do třídicího znaku)a do názvu zadejte omezení \&quot;plast\&quot; a např. \&quot;vlastnost\&quot; anebo zkuste vybrat z celé skupiny 6406. Ta se týká obecně vlastností plastů.