Technické normy | Diskuse | Seznam norem | Internetová prodejna
Logo - Ing. Jiří Hrazdil
 rovinnost podlah

zpět na seznam témat

rovinnost podlah

Od: jan šabata
Datum: 05.05.2005 10:57:06
Předmět: rovinnost podlah
jsme stavební firma,která staví pro investora byt.dům.Investor šetří a vypustil z naší zakázky plovoucí podlahy včetně stěrek.Po zabetonování vrchních betonů však přišla podlahářská firma provádějící plovoucí podlahy přímo pro něj a požaduje dle ČSN 744505 max.povolenou odchylku 2mm na 2m.To samozřejmě bet.podlaha nesplňuje a já se ptám,existuje-li ještě jiná norma,třeba pro bet.podlahy pod koberce,lina dlažby aj.Myslím,že bez vyrovnávací srěrky není schopen žadný zedník provést podlahu v uvedené toleranci,investor však poukazuje na zmíněnou normu.děkuji šabata
  • Od: ing. Hrazdil Jiří
    Datum: 10.05.2005 12:17:18
    Předmět: Re: rovinnost podlah
    Dobrý den, domnívám se, že postup podlahářské firmy je správný, pro podlahy (bez rozdílu) platí ČSN 74 4505 a ta požaduje rovinnost podlahy 2 mm na dva metry, měřeno latí. <br /> Co bude na podlaze položeno (zda koberec, parkety, lino) nehraje roli. Myslím, že byste měl začít tím, že si tuto normu prostudujete a sám se přesvědčíte.
  • Od: David Mladý
    Datum: 18.05.2005 12:55:14
    Předmět: Re: Re: rovinnost podlah
    Dobrý den,<br /> rád bych se zeptal zda rovinnost podlahy se řadí mezi zjevnou nebo skrytou vadu. U stavební fy. jsem reklamoval nerovnosti podlahy,které jsme zjistili až po usazení nábytku. Stavební fy. se však brání a tvrdí, že se jedná o vadu zjevnou, kterou jsem mohl na první pohled zjistit při přejímce bytu a reklamaci neuznává. Mohl byste mi blíže vysvětlit pojem skrytá a zjevná vada.<br /> <br /> Děkuji<br /> S pozdravem<br /> David Mladý
  • Od: Ing. Jiří Hrazdil
    Datum: 18.05.2005 13:01:49
    Předmět: Re: Re: Re: rovinnost podlah
    Dobrý den, bohužel nemohu vám tyto pojmy vysvětlit. Neznám je.<br /> Ale rozhodně mohu tvrdit, že argument stavební firmy je zcestný. Po celou záruční dobu zodpovídá za všechny vady, zjevné i skryté.
  • Od: SAJ
    Datum: 09.05.2005 07:47:37
    Předmět: Re: rovinnost podlah
    Pokud vím, tak pod plovoucí podlahy je povolená odchylka 4mm/2m....
  • Od: Ing. Jiří Hrazdil
    Datum: 10.05.2005 12:25:58
    Předmět: Re: Re: rovinnost podlah
    Norma ČSN 74 4505 Podlahy vůbec neobsahuje pojem \&quot;plovoucí podlaha\&quot;, pouze hovoří o dřevěných podlahovinách (např. vlysy), a je otázkou, jestli se materiál dílců plovoucích podlah dá považovat za dřevo. Zejména u těch levných je ho tam proklatě málo.