Technické normy | Diskuse | Seznam norem | Internetová prodejna
Logo - Ing. Jiří Hrazdil
 normy pro budovu školy

zpět na seznam témat

normy pro budovu školy

Od: karel kříž
Datum: 06.02.2006 10:28:46
Předmět: normy pro budovu školy
Dobrý den,<br /> pro svůj maturitní projekt \&quot;Návrh budovy školy\&quot; sháním potřebné předpisy a normy a velmi rád bych zeptal, zda je tu někdo, kdo má s touto problematikou větší zkušenosti nežli já.<br /> Zarazilo mne totiž že jsem nenarazil na normu řešící komplexně otázku návrhu budovy školy, její technické vybavení atd. jako ke tomu třeba u administrativních budov, obytných, výrobních ap.<br /> K dispozici tak mám \&quot;pouze\&quot; vyhlášku 137/1998 Sb. (o obecných technický požadavcích na výstavbu) a některé další dílčí normy jako např denní osvětlení škol nebo akustika a normy ohledně ramp a schodů, výtahů atp.<br /> Rád bych se tedy zeptal, zda skutečně neexistuje zmiňovaná norma nebo jestli jsem něco přehlédl..?<br /> předem díky
  • Od: Jiří Nápravník
    Datum: 11.02.2006 21:20:10
    Předmět: Re: normy pro budovu školy
    Podívejte se ještě do vyhlášky č. 410/2005 Sb. o hygienických požadavcích na prostory a provoz zařízení a provozoven pro výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých.<br /> Možno stáhnout z http://www.sbcr.cz/.<br /> Pokud bude součástí školy také kuchyně a jídelna, pak byste se měl podívat do vyhlášky č. 137/2004 Sb. o hygienických požadavcích na stravovací služby...<br /> Přeji úspěšné zvládnutí maturitního projektu.<br /> S pozdravem.<br /> J.Nápravník
    • Od: Jiří Hrazdil, Ing.
      Datum: 06.02.2006 12:13:20
      Předmět: Re: normy pro budovu školy
      Dobrý den, nepřehlédl jste nic, prostě pro navrhování škol není žádná speciální norma, musíte vyjít z ostatních obecných norem a specializovaných norem pro vybavení.